نمایش نوار ابزار

اظهارات محمد باقر قاليباف در اجتماع پرشور داشجويان شيرازي

انقلاب ما، انقلاب اسلامي صرف است و يك انقلاب سياسي نيست .مردم براي دينشان و براي باورهاي ديني‌شان انقلاب كردند. براي اينكه احساس كردند خداوند تبارك و تعالي زماني كه روحش را بر انسان دميد و بر او احسنت گفت، دو چيز را به او اعطا كرد. آزادگي و انسانيت. و براساس باورهاي ديني، اگر انسان‌ها در هدايت قدسي قرار نگيرند ضمانتي براي انسانيت و آزادگي‌اش نيست.

وي كه به دعوت انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه‌ شيراز در  نشست پرسش و پاسخ دانشجويي اين دانشگاه حضور پيدا كرده بود، با بیان این مطب که «مردم ما انقلاب كردند كه در آن به سمت رشد و تعالي حركت كنند؛ و به سمت هدايت قدسي رهنمون شوند. مردم ما براي ماديات و رفاهيات انقلاب نكردند.» گفت: انقلاب اسلامي به رهبري امام توانست با مباني ديني در مسند قدرت قرار بگيرد ولي بايد بدانيم امروز كه در مسند قدرت قرار گرفته‌ايم، رشد نظري‌اش كه بر مباني ديني و هدايت قدسي است بايد توأمان بشود با ركن اجرايي، تا اين شعار كه اگر انسان در سايه اسلام قرار گرفت، زندگي دنيوي و اخروي‌اش تضمین می شود محقق شود.
شهردار تهران تصريح كرد: امروز ما دچار فراز و نشيب‌هاي بخش ركن اجرايي و تحقق آرمان‌هاي انقلاب هستيم و كارنامه‌مان نيز اين را نشان مي‌دهد. لذا معتقدم كارآمدي نظام اسلامي به اندازه مباني نظري كه بر اساس آن انقلاب کردیم، مهم است و الا تداوم انقلاب با چالش روبه‌روست.

وی ادامه داد: در سیاست کلی باید بدانیم تا زماني كه آمريكا در مقابل دين ما ايستاده، ما حتما در مقابل همه دنياي او مي‌ايستيم، اين سياست انقلاب ماست این عزت و دین ماست. و این اشتباه است که به جامعه تزریق کنیم که اگر با آمریگا ارتباط برقرار کنیم مشکلاتمان حل می شود ما نه بی دلیل باید با کسی دعوا کنیم و نه اگر به کسی ارتباط برقرار کنیم مشکلاتمان حل می شود اینها هر دو نگاه افراط و تفریطی است. ما در حوزه ديپلماسي بايد مقاومت توأم با رقابت داشته باشيم. در مذاكراتي كه در عراق صورت گرفت، ما با آمريكا رقابت كرديم و نتيجه آن برقراري حكومت شيعي در عراق شد. اما در افغانستان اين اتفاق نيفتاد. ما در حوزه سياست خارجي سر و صدا نداريم، آنجا كه بايد صحبت كنيم صحبت مي‌كنيم و آنجا كه بايد مقاومت كنيم، مقاومت مي‌كنيم.

وي خاطرنشان كرد: درست است كه چالش ما در حوزه معيشت است، اما راه حل اين مشكل به خاطر علم اقتصاد و علوم اقتصادي نيست، چيزي كه ما را به اين نقطه رسانده مديريت است. زيرا نفت 10 دلار شود یا 120 دلاري هيچ تأثيري در زندگي ما ندارد. من معتقدم در هر شرايط اقتصادي كه هستيم مي‌توانيم با مديريت صحیح به وضع باثبات و با سامان طي 2 سال برسيم.

دیدگاه ها